MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 13603332
nr 1360 3332
Byrå
Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft. Delvis äldre delar. Fanerad med valnöt med flera träslag. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 124, djup 63, höjd 89 cm, nyckel saknas, PROVENIENS: Lars-Yngve Johanssons samling
Kondition: Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Lagningar. Maskstungen. Torrsprickor.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:46:14
1.500 kr
1.600 kr